Badania kliniczne

                    

Kancelaria posiada szerokie doświadczenie w obszarze związanym z prowadzeniem badań klinicznych. W szczególności świadczymy pomoc prawną na rzecz Ośrodków Badawczych oraz samych Badaczy. W ramach doradztwa prawnego związanego z prowadzeniem badań klinicznych oferujemy szerokie spektrum usług.

W ramach zdobytej wiedzy w obszarze badań klinicznych świadczymy usługi związane z opiniowaniem zapisów prawnych pojawiających się umowach na prowadzenie badań klinicznych.

W imieniu Ośrodków Badawczych oraz Badaczy zajmujemy się kwestiami związanymi z finansowaniem badań klinicznych. W ramach świadczonych usług  prowadzimy negocjacje w zakresie warunków finansowych prowadzenia konkretnego badania klinicznego, w tym wyceny poszczególnych procedur oraz opłat dodatkowych.

Na potrzeby prowadzenia przez Ośrodki Badawcze i Badaczy badań klinicznych,  zajmujemy się przygotowaniem, opiniowaniem oraz negocjowaniem umów z zewnętrznymi podmiotami świadczącymi usługi wykonania konkretnych procedur i specjalistycznych badań wymaganych w danym badaniu klinicznym.

Udzielamy porad prawnych dotyczących  wymagań stawianych Ośrodkom Badawczym i Badaczom prowadzących badania kliniczne, jak też doradzamy we wszystkich sprawach związanych z prowadzeniem badań.


Dbamy o dobrą współpracę Ośrodka Badawczego i Badacza ze Sponsorem oraz CRO.

W imieniu Klientów zajmujemy się finalizacją umów na prowadzenie badań klinicznych.

 

                   

 


Kancelaria Radców Prawnych Walczak Sitarska Spółka Partnerska

mail: anna.walczak@krpws.pl, tel.: 512 935 592 |   mail: eliza.sitarska@krpws.pl, tel.: 512 935 582 
ul. Tarnowiecka 41 | 04-174 Warszawa | woj. mazowieckie | NIP: 7010355122